A tokiói Keio Egyetem tudósai négy különböző gén alapján emberi bőrsejtekből hozták létre az úgynevezet pluripotens - csökkent potenciával rendelkező - őssejtőssejteket, melyeket egy olyan selyemmajmocskába fecskendeztek, aki nyaki gerincsérülést szenvedett, s ezért egész testére lebénult. A kezelés után három héttel az állat magától mozgatni kezdte a karjait és lábait, hat hét után pedig úgy mozog, mint lebénulása előtt.
2010.12.13.
08:37
Írta: GrínTím
Sikeres gerincsérülés gyógyítás őssejtekkel
Okano Hidejuki, a kutatócsoport vezetője szerint ez a világon az első eset, hogy egy kis méretű főemlőst meggyógyítottak őssejtek segítségével.
A japán siker bátorítást ad a gerincvelősérült embereken alkalmazott őssejtbeavatkozások kipróbálásához, s új reményt a nyaktól lefelé lebénultaknak.
AFP
Szólj hozzá!
Címkék: japán majom őssejt gyógyítás gerinc bénulás gerincvelő selyemmajom keio gerincsérülés okano hidejuki
A bejegyzés trackback címe:
https://grintim.blog.hu/api/trackback/id/tr632512386
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.
Utolsó kommentek